Головна » Новини » Що таке фінська ходьба?

 
 

Що таке фінська ходьба?

 

Анонс подій

На жаль, жодної події немає.

Фотогалерея

Що таке фінська ходьба?

 

Фінська (або скандинавська / північна) ходьба бере свій початок з далеких 1940-х років, коли професійні фінські лижники, прагнучи підтримувати форму в міжсезоння, здогадалися тренуватися без лиж, практикуючи звичайний біг з використанням лижних палок.

 

Ходьба з палицями переросла в самостійний вид спорту в кінці 1990-х.  Тоді така ходьба з’явилася в Німеччині і Австрії під назвою «північна ходьба» (англ. Nordic walking). Згодом була створена Міжнародна Асоціація Скандинавської ходьби, до якої увійшло понад 20 країн, а професійні інструктори проводять тренування в ще понад 40 країнах по всьому світу.

 

При такому виді рухової активності дуже добре тренуються м’язи спини і плечового пояса, в той час як, наприклад, при бігові м’язи верхньої половини тіла є менш задіяними. Та й практикувати біг можуть далеко не всі. За фінської ходьби понад 90% м’язів нашого тіла отримують підвищене навантаження, в той час як при звичайній ходьбі – тільки 70%. Такий вид спорту ідеально підійде людям, які страждають захворюваннями суглобів нижніх кінцівок та опорно-рухового апарату. Опираючись на палиці ви значно зменшуєте навантаження на колінні і тазостегнові суглоби.

 

 

Якщо ж ви таки наважилися спробувати себе в такому виді фізичної культури, наступні поради будуть вам корисними.

 

Перед тим як почати ходьбу, потрібно обов’язково провести розминку. Найкраще це можна зробити наступним чином. Розімніть шию нахилами голови вліво-вправо і вгору-вниз. Після, чого зробіть кругові рухи головою в обох напрямках. Потім перейдіть до обертальних рухів передпліччями навколо ліктьових суглобів. В обох напрямках, по черзі. Розігрійте плечі і грудні м’язи. Руки зігніть в ліктях і робіть кругові оберти в обох напрямках. Хребет, м’язи плечей і живота підготуйте нахилами тулуба в сторони. Протилежну стороні нахилу руку, заносьте над головою а другою впирайтеся в стегно. Для колінних суглобів використайте вправу з простих кругових обертів в обох напрямках. Після цього візьміть кінці палиці двома руками і підніміть руки над головою. Поступово переміщуйте палицю вправо і вліво. Після цього зробіть декілька кругових обертів тулубом, не згинаючи руки в ліктях.

 

 

Після 5-10 хвилин такої розминки можна починати ходьбу. Розслабте плечі, випряміть спину, злегка нахиліть тулуб вперед і зігніть ноги в суглобах. Ліву руку слід витягнути вперед на приблизну довжину вашого кроку і трішки зігнути. Права рука при цьому буде розташовуватися уздовж тіла і трішки заходити за спину. Тепер поставте ногу на п’яту, і плавно переносьте вагу вашого тіла на пальці, при цьому достатньо міцно опираючись на палиці. Важливо пам’ятати правило, що при русі лівою ногою – права рука повинна йти вперед і навпаки. Крокуючи намагайтеся тримати палиці паралельно з тілом. Водночас не забувайте про дихання. Найкраще вдихати повітря через ніс і видихати через рот.

 

Хорошим завершенням тренування буде гаряча ванна чи сауна, яка дозволить нагріти і розслабити м’язи, що сприятиме їх скорішому відновленню.

 

В Рівному будь-хто може долучитися до групи практиків фінської ходьби і отримати поради професійного тренера звернувшись за телефоном – 093-51-02-005 (Ірина).


 

Коментарів немає

Залиште коментар першим.

Залишити коментар


 

Ми в соціальних мережах

Погода у Рівному