Головна » Новини » Тетяна Козаченко – учасниця трьох Олімпійських ігор

 
 

Тетяна Козаченко – учасниця трьох Олімпійських ігор

 

Анонс подій

  1. 10
    Кві

    1. “Олімпійське лелеченя”

Фотогалерея

Ми продовжуємо розповідати про рівненських олімпійців, які неодноразово представляли Рівненщину на зимових Олімпійських іграх. Тричі учасниця Олімпійських ігор, учасниця Кубка світу, володарка Кубка Європи та чемпіонка світу серед юніорів. Ще декілька років тому головна надія українського фрістайлу Тетяна Козаченко нині увесь свій вільний час приділяє маленькій донечці. Про завершення спортивної кар’єри не жалкує і обіцяє спостерігати за перипетіями Зимової Олімпіади у Сочі по телевізору. З відомою рівненською лижною акробаткою напередодні відкриття Олімпійських ігор спілкувався Роман Свирида. Свій шлях у спорті Тетяна Козаченко розпочала у чотирирічному віці. Першим її захопленням була спортивна гімнастика. Після створення на базі першої рівненської ДЮСШ відділення фрістайлу – разом із тренером, Галиною Досовою, розпочала освоювати зовсім новий для себе вид спорту.

Тетяна Козаченко, учасниця Олімпійських ігор 1998, 2002, 2006 рр.: “Ми довірилися, а батьки – підтримали нас. Якщо в гімнастиці не було особливих перспектив – то ми вирішили пробувати фрістайл. Ще в такому віці не усвідомлювала, що це за крок. Тренер сказав іти – махнули рукою і пішли. Треба, то треба”.

Акробатична підготовка, здобута під час тренувань зі спортивної гімнастики, стала у пригоді під час занять фрістайлом. Важка праця дала результат вже за чотири роки. У шістнадцятирічному віці рівнянка стала восьмою на чемпіонаті світу, за
воювавши тим самим ліцензію на Олімпійські ігри у Нагано.

Тетяна Козаченко: “Сприймала це як належне. Я заслужила поїхати – значить можу представляти свою країну на такому рівні. Не скажу, що мене аж так переповнювали емоції… Ставилася до спорту, як до роботи. Кожен день я працювала, як і всі”.

На Олімпіаду до Нагано вирушило одразу троє рівненських фрістайлістів: Олена Юнчик, Юрій Стецько і Тетяна Козаченко. Остання виступила найкраще, посівши четверте місце. Не останню роль у рішенні суддів, які зрештою віддали бронзову медаль швейцарці Колетт Бранд, зіграв юний вік Тетяни. Швейцарка була майже вдвічі сташою від сімнадцятирічної рівнянки.

Тетяна Козаченко: “Ми нові обличчя були у фрістайлі. Лише 2 роки на міжнародній арені. Це перший старт серйозний був після ЧС 1997-го року. Ми були молоді, перспективні, але судді віддали перевагу тим, хто вже десяток років виступав на такому рівні. Ми гарно виступили, але всі вирішили, що ми ще молоді і в нас все попереду”.

За чотири роки у Солт Лейк Сіті від Тетяни усі чекали медаль. Але її рівнянка так і не завоювала. Завадила травма. Тоді українські лікарі поставили на спортивній кар’єрі Козаченко хрест. Втім, за кошти діаспори вдалося зробити операцію. Але повністю відновитися вона так і не зуміла.

Тетяна Козаченко: “Кожен стрибок – ти боїшся, що впадеш знову. Чим старшою я ставала – тим більше усвідомлювала, що це ризикований вид спорту. Почала сумніватися. Це завадило досягти результатів”. 

Невтішним став і результат виступу на Олімпіаді в Турині – вісімнадцяте місце. Одразу потому Тетяна Козаченко пішла з великого спорту. Деякий час працювала інструктором на лижному курорті. Згодом – викладала у Рівненському державному гуманітарному університеті. Зараз увесь свій вільний час учасниця трьох Олімпіад присвячує тримісячній доньці – Вероніці.

Роман Свирида, РТБ


 

Коментарів немає

Залиште коментар першим.

Залишити коментар


 

Ми в соціальних мережах

Погода у Рівному