Головна » Новини » Відзначимо Всесвітній день велосипеда разом!

 
 

Відзначимо Всесвітній день велосипеда разом!

 

Анонс подій

На жаль, жодної події немає.

Фотогалерея

Вже вдруге в усьому світі 3 червня відзначають Всесвітній день велосипеда. 12 квітня 2018 року ООН ухвалила резолюцію про Всесвітній день велосипеда і закликала держави приділяти йому належне місце в стратегіях розвитку регіонів. Зокрема реалізувати політику і заходи з охорони та безпеки як пішоходів, так і велосипедистів.
Прийняття такого рішення ООН стало можливим завдяки ініціативам професора соціології в коледжі Монтгомері (штат Меріленд, США) Лешека Сібільського та його студентів, що проводили медіакампанію за #WorldBicycleDay де намагались звернути увагу на велосипед не тільки як на засіб поліпшення фізичного і психічного здоров’я, але й на формування в суспільстві культури руху на велосипеді та підвищення безпеки на дорозі.
У світі в цей день стартує флешмоб #worldbicycleday. Щоб долучитись до нього, достатньо виїхати велосипедом 3 червня та викласти фото або відео себе на велосипеді на фоні дорожнього знаку в соцмережах з написом: “Святкую #worldbicycleday в (вставити назву населенного пункту)”.
Хештеги Всесвітнього дня велосипеда такі: #June3WorldBicycleDay #worldbicycleday.
До речі, велосипед, як вид транспорту використовується вже понад 200 років. У 1817 році, баварський лісничий, барон Карл Драйз із Карлсруе, витесав із дерева «коня на двох колесах». Для публіки виріб був представлений в Парижі в 1818 році. Вмощуючись на ньому, ноги мали торкатися землі. Відштовхуючись то одною то другою ступнею пристрій розвивав швидкість 14 км/год.
Через два роки винахідник одержав патент, в якому офіційно ця машина називалася «біжучою машиною» або «дрезиною» (за ім’ям творця). Її було обладнано сідлом і кермом. Згодом французи, яким такий винахід особливо сподобався, перейменували його на свій лад. З цього часу він отримав свою сучасну назву – «velocipede», що латиною означає «рух» і «нога».
За свою історію цей транспортний засіб пережив масу модифікацій: збільшення і зменшення переднього колеса, ставав тандемом, адаптувався для жінок-велосипедисток та дітей.


 

Коментарів немає

Залиште коментар першим.

Залишити коментар


 

Ми в соціальних мережах

Погода у Рівному